Minuty TI

Minuty TI: Ondřej Cakl – Monitoring voleb v Kosovu 2017

31.12.2017 Minuty TI Novinky a komentáře


Jedním z mezinárodních projektů, kterým jsme se v roce 2017 věnovali, byl monitoring předvolebních kampaní v Kosovu ve spolupráci s Kosovským demokratickým institutem. Tento projekt byl podpořen programem Transition Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Volební kampaň 2017: TI rozšiřuje monitoring o digitální politický marketing

03.07.2017 Infografika, audio a video Minuty TI Novinky a komentáře Tiskové zprávy Z médii


Transparency International Česká republika (TI) před nadcházejícími volbami spouští monitoring politických kampaní s ohledem na transparentnost jejich financování. Výsledky hodnocení TI zveřejní 5. října 2017.

Česká republika neudržela pozitivní trend, v žebříčku CPI se propadla o 10 míst

25.01.2017 Analýzy Doporučení Infografika, audio a video Minuty TI Novinky a komentáře Tiskové zprávy Transparency International Z médii Zpravodajství


Mezinárodní sekretariát Transparency International dnes zveřejnil „Index vnímání korupce za rok 2016“ (CPI 2016). Česká republika se v hodnocení výrazně propadla a po loňském skoku na 37. místo ve světě se vrátila o 10 míst zpátky – na sdílenou 47. příčku. Náš index dosáhl hodnoty 55 bodů (ze sta možných), shodně s Kyprem a Maltou. K evropskému průměru (65 bodů) však má stále daleko.

TI přináší unikátní informace o financování volebních kampaní. Monitorovala 134 kandidátek do krajských zastupitelstev a 175 kandidátů do Senátu ČR

21.09.2016 Akce a pozvání Doporučení Infografika, audio a video Minuty TI Novinky a komentáře Tiskové zprávy Zpravodajství


Transparency International (TI) monitorovala financování podzimních volebních kampaní politických stran či hnutí a kandidátů do krajů a senátu. Díky našemu tradičnímu projektu Transparentnivolby.cz přinášíme veřejnosti objektivní a nezávislé hodnocení celkem 309 subjektů, na základě 8 kritérií transparentnosti. Pro lepší přehlednost udělujeme kandidátům známky od 1 do 5 jako ve škole.

Záznam debaty: Třicetník na kříž a padíka, když vyhrajem

12.08.2016 Akce a pozvání Minuty TI Novinky a komentáře


Na konci června jsme se sešli v Kině Pilotů a debatovali o korupci ve sportu. V panelu zasedli Robert Záruba (ČT), Zdeněk Zikmund (ČSLH), Jan Boháč (ČUS) a Petr Leyer (TI), debatu moderoval Jindřich Šídlo (Economia).

Minuty TI: Třicetník na kříž a padíka, když vyhrajem

09.08.2016 Minuty TI Novinky a komentáře


Přinášíme Vám krátký sestřih a první ochutnávku z naší červnové debaty v Kině Pilotů. A jaké bylo téma? Korupce ve sportu! Mezi hosty byli Robert Záruba (ČT), Zdeněk Zikmund (ČSLH), Jan Boháč (ČUS) a Petr Leyer (TI), moderace se ujal Jindřich Šídlo (Economia).

Minuty TI: David Ondráčka – Financování TI

16.05.2016 Infografika, audio a video Minuty TI Novinky a komentáře


Jak je financována TI? Kdo stojí za naší prací? Můžete nějak přispět k rozplétání korupčních kauz i Vy?

Minuty TI: Radim Bureš – Evropské fondy

19.04.2016 Infografika, audio a video Minuty TI Novinky a komentáře


V ČR se rozjíždí nové programové období čerpání evropských fondů. Jsou připraveny miliardy na užitečné projekty, ale musíme počítat i s případy zneužití těchto prostředků na nekalé účely. Již v minulosti došlo k celé řadě korupčních skandálů.

David Ondráčka v OVM: „I země našeho typu přichází o miliardy korun…“

18.04.2016 Infografika, audio a video Minuty TI Novinky a komentáře


Hostem pořadu Otázky Václava Moravce byl v neděli 17. 4. David Ondráčka, ředitel TI.

Minuty TI: Radim Bureš – Projekty TI v zahraničí

12.04.2016 Infografika, audio a video Minuty TI Novinky a komentáře


TI pomáhá i v mezinárodním měřítku. Podporujeme státy, které se transformují z nedemokratických forem vlády k liberální demokracii. Naše projekty představují odkaz Václava Havla v české zahraniční politice.

TI vítá schválení zákona o státním zastupitelství vládou

07.04.2016 Infografika, audio a video Minuty TI Novinky a komentáře Transparency International


Vláda Bohuslava Sobotky dnes schválila zákon o státním zastupitelství, jehož předkladatelem je ministr spravedlnosti Robert Pelikán.

Minuty TI: David Ondráčka – Státní zastupitelství

31.03.2016 Infografika, audio a video Minuty TI Novinky a komentáře Transparency International


S cílem dosáhnout transparentního a odpovědného výkonu spravedlnosti se problematice justice věnujeme již od roku 2007. Naše aktivity směřují k tomu, aby byla justice průhlednější, méně závislá na politické moci a tím i akceschopnější v řešení případů závažné korupce a organizovaného zločinu.

Zobrazit více

Zobrazeno 1 - 12 článek z celkových 29