Novinky a komentáře

Přinášíme přehled toho nejdůležitějšího ze současné scény korupčního světa. Všeobecné dění z České republiky i sousedních států, pozvánky na akce, komentáře ke známým i méně známým kauzám. Přejeme inspirativní čtení.

Téma: Mapování korupce

Infografické video „Transparency International v České republice“

02.02.2015 Infografika, audio a video Novinky a komentáře Whistleblowing Mapování korupce Profesionální státní správa


Zajímá vás, čemu se Transparency International věnuje? Jaký je stav korupce v České republice a jaké jsou její hlavní příčiny?

Index vnímání korupce 2014

03.12.2014 Analýzy Infografika, audio a video Novinky a komentáře Tiskové zprávy Zpravodajství Mapování korupce


TI dnes zveřejnila žebříček 175 zemí seřazených podle míry vnímaní korupce ve veřejném sektoru. Mezi 31 evropskými státy se Česká republika nachází na 25. místě, celosvětově pak obsadila 53. příčku.

Zpráva o transparentnosti nadnárodních korporací

05.11.2014 Novinky a komentáře Tiskové zprávy Transparency International Mapování korupce


Globální nadnárodní korporace uveřejňují málo nebo dokonce vůbec nic o operacích mimo své mateřské země. Takový je výsledek unikátního výzkumu míry otevřenosti podnikání, který provedla Transparency International (TI) mezi 124 největšími světovými korporacemi.

Masová manipulace u voleb potvrzena

13.10.2014 Novinky a komentáře Tiskové zprávy Mapování korupce


Základní stavební kámen demokracie – svobodná volba – byla narušena a z kupčení se stal výhodný byznys. Manipulace probíhaly především v Severních Čechách a na Severní Moravě.

Neprodávejte své hlasy, znělo Krupkou

29.09.2014 Novinky a komentáře Z médii Otevřené financování politických stran Mapování korupce


V Krupce přesvědčovali zástupci Našich politiků a TI místní Romy, aby neprodávali své volební hlasy.

Pražský pozemkový úřad parcely nevydá

01.09.2014 Novinky a komentáře Úspěchy Z médii Mapování korupce


Pražský pozemkový úřad dal tentokráte za pravdu Transparency International a lukrativní pozemky po velkostatkáři Bednářovi Emilii Bečvářové nevydá.

Konference „Společnost bez korupce: pohled ze severu“

19.08.2014 Akce a pozvání Novinky a komentáře Mapování korupce


Na konferenci „Společnost bez korupce: pohled ze severu“ se sešli zástupci vybraných institucí z Dánska, Finska, Norska a Švédska s kolegy z České republiky k diskusi o zkušenostech s bojem proti korupci a uplatňováním protikorupčních opatření. Účastníci mezi jiným zvažovali, zda a v čem by se mohla Česká republika a její instituce od severských zemí inspirovat.

Kde je spravedlnost?

15.08.2014 Blogy Novinky a komentáře Otevřená a kvalitní územní samospráva Mapování korupce


Dnešní nepravomocné rozhodnutí litoměřického soudu podmínečně propustit ex-senátora Alexandra Nováka vyvolalo celou řadu otázek a kontroverzí.

TI debatovala ve Znojmě o hazardním byznysu

06.05.2014 Novinky a komentáře Otevřená a kvalitní územní samospráva Mapování korupce


V pondělí 5. května  zorganizovala TI  ve Znojmě veřejnou debatu, jejímž tématem bylo referendum o zákazu provozování hazardních her ve městě, které chtějí jeho organizátoři uskutečnit společně s volbami do obecních zastupitelstev na podzim tohoto roku.

Index vnímání korupce /CPI/ Transparency International v roce 2013: v hodnocení 31 evropských zemí je Česká republika na 25. místě

03.12.2013 Analýzy Infografika, audio a video Novinky a komentáře Transparency International Mapování korupce Profesionální státní správa Otevřené financování politických stran


Transparency International (TI) dnes zveřejnila žebříček 177 zemí seřazených podle míry vnímané korupce ve veřejném sektoru. Podle vyjádření zástupců české pobočky TI je hodnocení České republiky odrazem neschopnosti dotahovat klíčová protikorupční opatření a zavést systémové změny, které by zemi konečně zařadily mezi vyspělé evropské státy.

Nejméně 153 mld. Kč z veřejných prostředků proteklo do firem z daňových rájů a anonymních firem

08.10.2013 Novinky a komentáře Jasné majetkové vazby Mapování korupce


Firmy s vlastníky z daňových rájů za posledních pět let vyhrály veřejné zakázky v objemu nejméně 153 miliard korun.  Z evropských fondů získaly více než šest miliard korun, z čehož doposud vyčerpaly přes 3,3 miliardy korun. Anonymní společnosti zvítězily ve veřejných zakázkách za celkových 38,5 miliard korun, z evropských fondů získaly  8,7 miliardy korun a vyčerpaly necelých pět miliard korun. Z veřejných prostředků tak do firem z daňových rájů a anonymních společností za posledních pět proteklo nejméně 200 miliard korun. Zhruba jedno procento z analyzovaných firem má propojení na politicky aktivní osoby. Informace vyplývají ze společné analýzy Transparency International a poradenské společnost Bisnode.

Zobrazit více

Zobrazeno 1 - 12 článek z celkových 1231