Novinky a komentáře

Přinášíme přehled toho nejdůležitějšího ze současné scény korupčního světa. Všeobecné dění z České republiky i sousedních států, pozvánky na akce, komentáře ke známým i méně známým kauzám. Přejeme inspirativní čtení.

Téma: Jasné majetkové vazby

Panama Papers a registr konečných vlastníků aneb pojmenování stejného problému

01.12.2016 Novinky a komentáře Z médii Jasné majetkové vazby


Daňové ráje se po odhalení tzv. Panama Papers staly symbolem současného neprůhledného finančního systému. Díky nim dochází každodenně na mezinárodní úrovni k únikům peněz, které měly putovat do státní kasy a ne do firmem sídlících na Bahamách nebo v jiném offshorovém ráji.

TI se stala členem Business Leaders Fora

09.09.2014 Novinky a komentáře Transparentní veřejné zakázky Jasné majetkové vazby


Zastáncům společensky odpovědného podnikání není boj proti korupci lhostejný.

Nejméně 153 mld. Kč z veřejných prostředků proteklo do firem z daňových rájů a anonymních firem

08.10.2013 Novinky a komentáře Jasné majetkové vazby Mapování korupce


Firmy s vlastníky z daňových rájů za posledních pět let vyhrály veřejné zakázky v objemu nejméně 153 miliard korun.  Z evropských fondů získaly více než šest miliard korun, z čehož doposud vyčerpaly přes 3,3 miliardy korun. Anonymní společnosti zvítězily ve veřejných zakázkách za celkových 38,5 miliard korun, z evropských fondů získaly  8,7 miliardy korun a vyčerpaly necelých pět miliard korun. Z veřejných prostředků tak do firem z daňových rájů a anonymních společností za posledních pět proteklo nejméně 200 miliard korun. Zhruba jedno procento z analyzovaných firem má propojení na politicky aktivní osoby. Informace vyplývají ze společné analýzy Transparency International a poradenské společnost Bisnode.

Zobrazit více

Zobrazeno 1 - 12 článek z celkových 1231