Novinky a komentáře

Přinášíme přehled toho nejdůležitějšího ze současné scény korupčního světa. Všeobecné dění z České republiky i sousedních států, pozvánky na akce, komentáře ke známým i méně známým kauzám. Přejeme inspirativní čtení.

Kulatý stůl: Jak na rozkrývání vlastnických struktur

Dovolujeme si Vás pozvat na setkání u kulatého stolu na téma „Jak na rozkrývání vlastnických struktur?“, který pořádá Transparency International ČR v rámci programu Herkules III podporovaném Evropským úřadem pro boj proti podvodům (OLAF). Cílem setkání bude diskuse na téma klíčových aspektů problematiky vlastnických struktur, daňové transparentnosti a implementace AML směrnic.

Snídaňové setkání na téma: „Psychologie korupčního chování“

23.05.2017 Akce a pozvání Novinky a komentáře


Ve spolupráci s poradenskou společností T&CC si vás dovolujeme pozvat na speciální snídaňové setkání na téma „Psychologie korupčního chování“.

Odpověď Andreje Babiše na výzvu k výraznější podpoře transparentnosti v mezinárodním daňovém a finančním prostředí

19.05.2017 Novinky a komentáře


Při příležitosti prvního výročí aféry Panama Papers jsme společně s nezávislým analytickým centrem Glopolis oslovili dopisem premiéra Bohuslava Sobotku a ministra financí Andreje Babiše s žádostí o výraznější podporu transparentnosti v mezinárodním daňovém a finančním prostředí.

Whistleblower pod záštitou Právní poradny TI „zapískal“, aby upozornil na zlaté padáky některých úředníků Státní veterinární správy. A ministerstvo začalo konat.

18.05.2017 Novinky a komentáře


Krátce před odchodem do důchodu uzavřel dlouholetý šéf Státní veterinární správy (SVS) Milan Malena spolu se dvěma dalšími vysokými úředníky tzv. konkurenční doložku, díky kterým jim měl úřad vyplatit až 3,5 milionů korun.

Transparency Forum and Networking Evening

10.05.2017 Akce a pozvání Kalendář akci Novinky a komentáře


Please join the members of the Canadian Chamber of Commerce in the Czech Republic and Australasian Business in Europe – Czech Republic for an informational briefing and networking evening.

Blog Petra Leyera: „Dvacetičtyřhodinová ozvěna: Babiš… biš… biš“

09.05.2017 Blogy Novinky a komentáře


Na úvod si dáme hádanku. Jaký je rozdíl mezi Andrejem Babišem a Echem24? Žádný. Oba vymýšlejí spiknutí kolem Andreje Babiše.

Stát vytváří celou řadu regulačních mechanismů, přitom pomíjí či zcela eliminuje jejich kontrolu

09.05.2017 Akce a pozvání Infografika, audio a video Novinky a komentáře


Oficiálním zahájením projektu „Lepší řízení rizik podvodů ve fondech EU“ spolufinancovaném Evropským úřadem pro boj proti podvodům byla mezinárodní konference „STŘET ZÁJMŮ JAKO RIZIKO PODVODŮ“, která se konala dne 29. března 2017.

Kdo všechno zasedne na trestnou lavici?

03.05.2017 Novinky a komentáře


Policie České republiky dnes dopoledne zahájila koordinovaný zátah v sídle FAČR. Současně s tím bylo zadrženo několik vysokých funkcionářů ze sportovního odvětví, pražského magistrátu a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Náš zásah pomohl Praze ušetřit stovky miliónů korun. Pražský Dopravní podnik mění utajenou smlouvu s vymahači pokut

27.04.2017 Novinky a komentáře


HlídacíPes.org ve spolupráci s Člověkem v tísní a Transparency International upozornil na existenci utajené smlouvy pražského Dopravního podniku s vymahači pokut, která jim umožňovala inkasovat mimořádné odměny. Poté, co se detaily problematické smlouvy dostaly na veřejnost, ji pražská primátorka přiměla Dopravní podniky změnit.

Hlavní nedostatky v boji proti praní špinavých peněz odhaleny v novém reportu Transparency International EU

25.04.2017 Analýzy Novinky a komentáře Tiskové zprávy Transparency International


Stávající nastavení systému proti praní špinavých peněz v EU nebrání podle nového reportu TI EU protékání korupčních peněz evropskými finančními centry. I po kauzách Panama Papers a ruské „Globální pračce“ provází prosazování pravidel proti praní špinavých peněz na úrovni členských států vážné problémy.

NFNZ podpoří Hlídacího psa a Transparency International

25.04.2017 Novinky a komentáře


Dne 11. dubna vybrala správní rada Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky vítěze grantové výzvy zaměřené na podporu medializace veřejných zakázek. O grant se přihlásilo celkem 6 projektů celorepublikového i regionálního charakteru. Nejvyšší bodové hodnocení nezávislých hodnotitelů a následně také podporu členů správní rady získaly projekty předložené Ústavem nezávislé žurnalistiky a Transparency International ČR.

Teflonový Babiš. Rozhovor Davida Ondráčky pro Seznam Zprávy.

22.04.2017 Novinky a komentáře


O Andreji Babišovi, nabídce povolební spolupráce, prvotních dojmech i současných pochybnostech o jeho obchodech. O tom všem hovořil minulý týden ředitel Transparency International ČR Davida Ondráčka v rozhovoru s Jiřím Kubíkem pro Seznam Zprávy. Proč označil šéfa ANO za „teflonového“?

Zobrazit více

Zobrazeno 1 - 12 článek z celkových 966