Novinky a komentáře

Přinášíme přehled toho nejdůležitějšího ze současné scény korupčního světa. Všeobecné dění z České republiky i sousedních států, pozvánky na akce, komentáře ke známým i méně známým kauzám. Přejeme inspirativní čtení.

Brífink a kulatý stůl s KDI v Praze

Ve dnech 24.-26.4.2018 proběhla návštěva zástupců kosovské pobočky Transparency International v Praze. Florent Spahija a Arben Kelmendi přiletěli, aby společně s partnery z ČR spustili druhou fázi projektu posilujícího průhlednost fungování a financování politických stran v Kosovu.

Zvítězí stát nad hazardem? Podle ministryně Schillerové se zbavujeme nálepky „kasino Evropy“

15.05.2018 Novinky a komentáře Z médii


Vyhrát boj pomáhá nový, teprve roky starý loterijní zákon, který rozhodnutí o budoucnosti heren vložil do rukou samotných obcí. Druhým krokem je vytvoření nového registru vyloučených hráčů.

Firma Zemanova poradce se dostala ke spolupráci s Čeprem. „Zeptal jsem se, jestli mají zájem,“ říká Nejedlý

15.05.2018 Novinky a komentáře Z médii Zpravodajství


Poradce prezidenta Martin Nejedlý rozjel se společníky byznys se stlačeným zemním plynem. Jen krátce nato se dostali ke spolupráci se státním podnikem Čepro. Jak k tomu došlo? „Zeptal jsem se,“ popisuje lakonicky Nejedlý kontrakt, díky kterému si od Čepra pronajímají místa pro provoz plnících stanic na CNG.

Do Běloruska za nadějí?

14.05.2018 Novinky a komentáře


Uspořádání oficiální konference 8. května 2018 v Minsku o možnostech podílení se na správě veřejných věcí je krok dobrým směrem v dialogu mezi autoritami a občanskou společností v Bělorusku.

Teritorialita exekutorů: senátoři žádají změnu u Ústavního soudu

11.05.2018 Novinky a komentáře


Exekucím a konkrétně teritorialitě exekutorů se věnujeme dlouhodobě. Už několik let na tématu spolupracujeme s Člověkem v tísni. Pro rok 2018 se jedná o jednu z našich priorit. Současný systém exekucí je nefunkční, nepomáhá řešit stále rostoucí sociální problémy a nahrává korupci.

Volební kampaně popáté, pošesté, klapka!

10.05.2018 Novinky a komentáře Tiskové zprávy Otevřené financování politických stran


Téma voleb hýbalo Českou republikou od loňského léta až do letošního ledna. Na podzim jsme volili do Poslanecké sněmovny, na začátku roku jsme vybírali hlavu státu. Uniknout masivní vlně kampaní se u nás podařilo asi málokomu.

Z Berlína do stovky zemí světa. Transparency International bojuje proti korupci už čtvrt století

04.05.2018 Novinky a komentáře Z médii


Mezinárodní nevládní organizace Transparency International (TI), bojující proti korupci, slaví 25 let existence. Kromě každoročně zveřejňovaného žebříčku zemí podle míry korupce se věnuje třeba i právnímu poradenství nebo prosazování protikorupčních zákonů. Dnes působí ve více než stovce zemí světa. Od roku 1998 má pobočku i v České republice.

Blog Apoleny Ondráčkové: „My už také víme, kudy běží zajíc aneb rok poté“

03.05.2018 Blogy Novinky a komentáře


Dnes je tomu přesně rok, co si policie přišla pro samozvanou „čtverku“ v souvislosti s rozdělováním sportovních dotací v rámci neinvestičního programu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT). Odstartoval tak závod o spravedlivý sport, k jehož vítězství je i po roce stále ještě daleko.

Za propuštění kontroverzního podnikatele se zaručil známý herec Ivan Vyskočil

02.05.2018 Novinky a komentáře


Tři hlavní obvinění v rozsáhlé korupční kauze, která se týká libereckého dopravního podniku, jsou přes protesty státního zástupce a policie zpět na svobodě. Není bez zajímavosti podívat se, kdo se stal jejich ručitelem, že nebudou této možnosti zneužívat.

Developerský projekt metra D má pro příštích 20 let potenciál kauzy v řádech desítek miliard a radní tajnůstkaří, varuje TI

27.04.2018 Novinky a komentáře Tiskové zprávy


Transparency International (TI) vyzvala minulý týden otevřeným dopisem zastupitele hl. města Prahy (HMP), aby zodpověděli nejasnosti týkající se spolupráce se společností Penta v rámci projektu metra D v předpokládané hodnotě 60 miliard korun.

Zimní olympiáda se v Česku pořádat nedá, chybí pořádný kopec. A na letní teď není doba, říká Kejval

24.04.2018 Infografika, audio a video Novinky a komentáře Z médii Zpravodajství


Hry v Česku nebudou. Žádný takový projekt nemá podporu Českého olympijského výboru, říká jeho předseda Jiří Kejval.

Snídaně TI ke střetu zájmů

19.04.2018 Novinky a komentáře


Výstupy projektu „Střet zájmů jako riziko podvodů“ realizovaného Transparency International – Česká republika, o.p.s., za podpory programu Evropské unie Hercule III, byly představeny na setkání zástupců projektového týmu, zástupců Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, odborníků a novinářů, které proběhlo 28. března 2018 u příležitosti oficiálního ukončení projektu.

Zobrazit více

Zobrazeno 1 - 12 článek z celkových 1132