Novinky a komentáře

Přinášíme přehled toho nejdůležitějšího ze současné scény korupčního světa. Všeobecné dění z České republiky i sousedních států, pozvánky na akce, komentáře ke známým i méně známým kauzám. Přejeme inspirativní čtení.

„Buďte punk, čtěte volební programy,“ říká Josef Šlerka

I tento výrok zazněl 5. 9. 2017 v Kině Pilotů na debatě o politickém marketingu organizované Transparency International. Na pódiu se ve večerních hodinách sešla čtveřice odborníků z mediálního prostoru a z oblasti politologie. Ředitel TI David Ondráčka jako moderátor provedl obecenstvo zajímavou rozpravou o úloze a kvalitě marketingu v předvolebním období – tedy jak která strana marketing využívá a jaká je jejich reálná úspěšnost.

Utratit v kampani hodně peněz vám nezaručí, že budete vidět. A že jste vidět vám nezaručí, že se o vás bude mluvit

18.10.2017 Novinky a komentáře Tiskové zprávy


Takto by se dal zjednodušeně shrnout obrázek z posledních dat, která Transparency International přináší o mediálním rozsahu a dosahu předvolební kampaně. Tyto informace spolu s hodnocením transparentnosti jsou součástí robustního on-line projektu www.transparentnivolby.cz.

Infiltrátor ve Světozoru

18.10.2017 Akce a pozvání Novinky a komentáře


Transparency International Česká republika, protikorupční nevládní organizace, Vás zve ve středu 18. října od 19:00 do Kina Světozor na tradiční komponovaný večer s debatou a exkluzivním promítáním filmu Infiltrátor.

Mezinárodní správní rada TI má nové vedení. V představenstvu zasedne i první Čech

17.10.2017 Novinky a komentáře Tiskové zprávy


Delia Matilde Ferreira Rubio byla tuto neděli 15. října 2017 zvolena novou předsedkyní Mezinárodní správní rady Transparency International, a to v rámci výroční valné hromady, letos pořádané v Berlíně. Na pozici místopředsedy byl také nově zvolen Rueben Lifuka a dále sedm členů rady, mezi nimi i David Ondráčka, současný ředitel české pobočky TI, který se tak stal prvním Čechem v tomto řídícím orgánu. Všichni kandidáti byli zvolení na funkční období tří let.

TI: Zákon pomáhá k větší otevřenosti stran, ale skutečné výdaje bude problém spočítat

12.10.2017 Analýzy Infografika, audio a video Novinky a komentáře Tiskové zprávy Transparency International Z médii Zpravodajství


Transparency International (TI) přináší v rámci dlouhodobého projektu Transparentnivolby.cz výsledky monitoringu financování sněmovní kampaně politických stran a hnutí, nově s přesahem do digitálního souboje o hlasy voličů. Sledovali jsme podrobně pohyby na transparentních účtech, placené příspěvky stran na sociálních sítích a viditelnost stran v mediálním prostoru. Otevíráme tak veřejnosti unikátní pohled za oponu politického marketingu.

Nový PROGRAM IV: Mnoho povyku pro nic?

11.10.2017 Novinky a komentáře


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) začátkem října vyhlásilo nově dotační Program IV – Údržba a provoz sportovních zařízení, který v září zrušilo.

Pozvánka na seminář: Střet zájmů jako riziko podvodů

11.10.2017 Akce a pozvání Kalendář akci Novinky a komentáře


Dovolujeme si Vás pozvat na seminář „Střet zájmů jako riziko podvodů“, který se bude zaměřovat na veřejné zakázky a EU fondy.

Zemřel Bohdan Dvořák

10.10.2017 Novinky a komentáře


Bohdan byl můj kamarád, byl jedním ze zakladatelů TI a dlouho působil v její Správní radě. Odborně pomohl stovkám úředníků, starostů i radních řešit jejich zamotané hlavy v zakázkách, dotacích, EU fondech, kontrole, interním auditu – vždy s odborností, pochopením a citem pro hledání rozumného řešení.

Uzavřený kulatý stůl: rejstřík sportovců a sportovních zařízení

10.10.2017 Akce a pozvání Kalendář akci Novinky a komentáře


V rámci kampaně Korupční víceboj pořádáme uzavřený expertní kulatý stůl, konkrétně se budeme věnovat tématu plánovaného rejstříku sportovců a sportovních zařízení Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy.

Fotbal je Film

07.10.2017 Akce a pozvání Novinky a komentáře


Stejně jako celá řada zahraničních iniciativ sítě Streetfootballworld využíváme fotbalu pro vzdělávání a rozvoj. Tvoříme platformu, v rámci které organizace v České republice, ale i ve světě využívají tohoto konceptu při práci s dětmi a mládeží. Společně organizujeme fotbalové ligy, turnaje a kulturní akce, na kterých se potkávají lidé, kteří by se za normálních okolností nesetkali. Projekt Fotbal pro rozvoj organizuje INEX – Sdružení dobrovolných aktivit.

Malé filmy o veľkých veciach

06.10.2017 Akce a pozvání Novinky a komentáře


Mysleli jste si, že demokratické hodnoty a občanská práva a svobody jsou už ve střední Evropě passé? Považujete Visegrádskou čtyřku za konstrukt? Možná Vás přesvědčíme, že to tak není. Nebo Vás prostě jen zajímá, jak vypadá hodnotová mediální kampaň v občanském sektoru? 

České houfnice a raketomety v Ázerbájdžánu. Do země se dostaly navzdory zbrojnímu embargu

04.10.2017 Infografika, audio a video Novinky a komentáře Z médii Zpravodajství


Jak se české těžké zbraně dostaly do rukou armády Ázerbájdžánu – otázka, na kterou hledají odpověď zdejší ministerstva. Pro jmenovanou zemi i sousední Arménii platí kvůli konfliktu v Náhorním Karabachu evropské embargo na vývoz podobného materiálu. A nebýt toho, že se zbraněmi pochlubila v reklamním klipu ázerbájdžánská armáda, v Česku by se o tom nikdo nedozvěděl.

Zobrazit více

Zobrazeno 1 - 12 článek z celkových 1036