Infografika, audio a video

Krást se pochopitelně nepřestalo, jen se krade jinak – sofistikovaně a v rukavičkách

30.01.2017 Infografika, audio a video Novinky a komentáře Transparency International Z médii Zpravodajství


David Ondráčka, šéf české pobočky Transparency International, byl hostem interview v DVTV. S Danielou Drtinovou hovořil na téma korupce v naší zemi, a to v souvislosti s aktuálním umístěním České republiky v „Indexu vnímání korupce 2016″, kdy jsme zaznamenali markantní propad o 10 pozic na 47. místo ve světě a ztratili jsme jeden bod oproti roku 2015 – v celkovém součtu jsme tedy obdrželi 55 bodů ze 100 možných.

Vnímání korupce v Česku se zhoršilo

26.01.2017 Infografika, audio a video Novinky a komentáře Z médii Zpravodajství


V žebříčku nevládní organizace Transparency International se Česko propadlo o deset příček.

Česká republika neudržela pozitivní trend, v žebříčku CPI se propadla o 10 míst

25.01.2017 Analýzy Doporučení Infografika, audio a video Minuty TI Novinky a komentáře Tiskové zprávy Transparency International Z médii Zpravodajství


Mezinárodní sekretariát Transparency International dnes zveřejnil „Index vnímání korupce za rok 2016“ (CPI 2016). Česká republika se v hodnocení výrazně propadla a po loňském skoku na 37. místo ve světě se vrátila o 10 míst zpátky – na sdílenou 47. příčku. Náš index dosáhl hodnoty 55 bodů (ze sta možných), shodně s Kyprem a Maltou. K evropskému průměru (65 bodů) však má stále daleko.

TI přináší unikátní informace o financování volebních kampaní. Monitorovala 134 kandidátek do krajských zastupitelstev a 175 kandidátů do Senátu ČR

21.09.2016 Akce a pozvání Doporučení Infografika, audio a video Minuty TI Novinky a komentáře Tiskové zprávy Zpravodajství


Transparency International (TI) monitorovala financování podzimních volebních kampaní politických stran či hnutí a kandidátů do krajů a senátu. Díky našemu tradičnímu projektu Transparentnivolby.cz přinášíme veřejnosti objektivní a nezávislé hodnocení celkem 309 subjektů, na základě 8 kritérií transparentnosti. Pro lepší přehlednost udělujeme kandidátům známky od 1 do 5 jako ve škole.

Lux Leaks: Již zítra padne konečný verdikt v kauze whistleblowera Antoina Deltoura

28.06.2016 Infografika, audio a video Novinky a komentáře Tiskové zprávy Transparency International


Před nedávnem jsme poukázali na paradoxní situaci, kdy oznamovatel závažné nekalosti čelí jako jediný obvinění, zatímco skutečný viník zůstává nepotrestán. Antoine Deltour je francouzský občan a bývalý zaměstnanec nadnárodní společnosti PricewaterhouseCoopers, který vyšel na světlo světa s informacemi dokazujícími tajné dohody týkající se daňových úlev mezi lucemburskými úřady a mezinárodními korporacemi.

Minuty TI: David Ondráčka – Financování TI

16.05.2016 Infografika, audio a video Minuty TI Novinky a komentáře


Jak je financována TI? Kdo stojí za naší prací? Můžete nějak přispět k rozplétání korupčních kauz i Vy?

Koalice vede spory nad zákonem na ochranu whistleblowerů

27.04.2016 Infografika, audio a video Novinky a komentáře Transparency International Z médii Zpravodajství


Ministr financí Andrej Babiš oznámil v pondělí 25. dubna záměr předložit návrh zákona na ochranu oznamovatelů korupce (tzv. whistleblowerů).

Minuty TI: Radim Bureš – Evropské fondy

19.04.2016 Infografika, audio a video Minuty TI Novinky a komentáře


V ČR se rozjíždí nové programové období čerpání evropských fondů. Jsou připraveny miliardy na užitečné projekty, ale musíme počítat i s případy zneužití těchto prostředků na nekalé účely. Již v minulosti došlo k celé řadě korupčních skandálů.

David Ondráčka v OVM: „I země našeho typu přichází o miliardy korun…“

18.04.2016 Infografika, audio a video Minuty TI Novinky a komentáře


Hostem pořadu Otázky Václava Moravce byl v neděli 17. 4. David Ondráčka, ředitel TI.

Minuty TI: Radim Bureš – Projekty TI v zahraničí

12.04.2016 Infografika, audio a video Minuty TI Novinky a komentáře


TI pomáhá i v mezinárodním měřítku. Podporujeme státy, které se transformují z nedemokratických forem vlády k liberální demokracii. Naše projekty představují odkaz Václava Havla v české zahraniční politice.

TI vítá schválení zákona o státním zastupitelství vládou

07.04.2016 Infografika, audio a video Minuty TI Novinky a komentáře Transparency International


Vláda Bohuslava Sobotky dnes schválila zákon o státním zastupitelství, jehož předkladatelem je ministr spravedlnosti Robert Pelikán.

Panama Papers aneb nakouknutí pod pokličku daňových rájů

04.04.2016 Infografika, audio a video Novinky a komentáře


Světová média přinesla další várku informaci týkající se offshorových destinací, kam elity schovávají a ulévají zisky, aby nemuseli odvádět svůj podíl na daních v místě svého podnikání.

Zobrazit více

Zobrazeno 1 - 12 článek z celkových 86