Dobrá i špatná praxe ve veřejné zakázkách


Proč se věnujeme tomuto projektu

Veřejné zakázky jsou alfou i omegou české korupční problematiky. Kdo nezmanipuloval veřejnou zakázku, jakoby nebyl. Tématu se věnujeme dlouhodobě, především formou analýz, legislativních doporučení na zlepšení stávajícího stavu, ale i konkrétních kauz. Tentokrát jsme se rozhodli zaměřit právě na investigativní stránku věci, na konkrétní flagrantní případy dobré praxe i chybně či podezřele vypsané zakázky.

Co konkrétně děláme

Cílem projektu je zmapovat 6 kauz, ve kterých hrají prim veřejné zakázky. A tyto kauzy pak představit veřejnosti a médiím v přívětivé formě, tak aby byla uchopitelně popsána jak problematika veřejných zakázek, tak konkrétní kauza, které se budeme věnovat.

Jaké máme výsledky

V rámci naší investigativní a právní činnosti přinášíme mediální balíčky zaměřené na konkrétní kauzy spojené s veřejnými zakázkami.

Donoři

Období trvání projektu: 1. 7. 2017 – 31. 12. 2017

Související novinky

Česká Lípa chce zadat zakázku na provoz MHD bez soutěže

2017 Novinky a komentáře


Česká Lípa se rozhodla, že bude veřejnou dopravu ve městě a okolí řešit zřízením nového dopravního podniku, ve kterém by však měla menšinový vlastnický podíl. “Strategickým partnerem” v dopravním podniku by měla být společnost BusLine a.s. Ta může tímto způsobem získat zakázku na provoz MHD bez jakékoli soutěže.

České Lípě hrozí za založení společného dopravního podniku se společností BusLine pokuta, říká Transparency International

2017 Novinky a komentáře


Podle organizací Transparency International a Oživení hrozí České Lípě dvacetimilionová pokuta. Tu může prý město dostat, pokud založí plánovaný společný podnik s dopravní společností BusLine a přímo mu zadá zakázku na zajištění veřejné dopravy.

Související novinky