Brazilská policie zatkla tři bývalé kongresmany, rozšiřuje vyšetřování korupční kauzy

Vydáno 13. 04. 2015

Agentura Reuters přinesla informace, že v pátek zatkla brazilská policie tři bývalé kongresmany a rozšířila tak vyšetřování korupční kauzy spojené se státním petrochemickým podnikem Petrobras ke státnímu věřiteli Caixa Economica Federal a federálnímu ministerstvu zdravotnictví.

A policeman stands in front of the Petrobras headquarters during a protest in Rio de Janeiro

Policista před hlavním sídlem společnosti Petrobras během protestů v Riu de Janeiru, 4. března 2015 | zdroj: Reuters, SERGIO MORAES

Federální soudce z města Curitiba vydal zatykač na Andrého Vargase, bývalého kongrasmana za vládnoucí Stranu pracujících, a na dva bývalé zákonodárce menší opoziční Humanistické strany solidarity, Luize Argola and Pedra Corrêa.

Ač už ani jeden z nich není ve funkci, jsou prvními zatčenými v rok probíhajícím vyšetřování o úplatcích plynoucích z Petrobrasu do stavebních společností.

Státní zástupci a policie oznámili na tiskové konferenci, že Vargas se svým bratrem brali úplatky za napomáhání PR společnosti a biotechnické laboratoři k získání zakázek u Caixa Economica Federal a federálního ministerstva zdravotnictví.

Pokračování článku si můžete přečíst na stránkách Reuters.


Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.