Mapujeme stav korupce v ČR a aktivně přispíváme k jejímu omezování

Už 20 let hlídáme veřejný zájem a hájíme efektivní a odpovědnou správu země. Naše projekty a poskytované právní a vzdělávací služby řeší velké i malé kauzy, které se týkají každého z nás. Není nám lhostejné, kam putují peníze z veřejných rozpočtů. A vám?

Nepřehlédněte

 

 

Novinky a komentáře

2105

Brífink a kulatý stůl s KDI v Praze

Ve dnech 24.-26.4.2018 proběhla návštěva zástupců kosovské pobočky Transparency International v Praze. Florent Spahija a Arben Kelmendi přiletěli, aby společně s partnery z ČR spustili druhou fázi projektu posilujícího průhlednost fungování a financování politických stran v Kosovu.
1505

Zvítězí stát nad hazardem? Podle ministryně Schillerové se zbavujeme nálepky „kasino Evropy“

Vyhrát boj pomáhá nový, teprve roky starý loterijní zákon, který rozhodnutí o budoucnosti heren vložil do rukou samotných obcí. Druhým krokem je vytvoření nového registru vyloučených hráčů.
1505

Firma Zemanova poradce se dostala ke spolupráci s Čeprem. „Zeptal jsem se, jestli mají zájem,“ říká Nejedlý

Poradce prezidenta Martin Nejedlý rozjel se společníky byznys se stlačeným zemním plynem. Jen krátce nato se dostali ke spolupráci se státním podnikem Čepro. Jak k tomu došlo? „Zeptal jsem se,“ popisuje lakonicky Nejedlý kontrakt, díky kterému si od Čepra pronajímají místa pro provoz plnících [...]
1405

Do Běloruska za nadějí?

Uspořádání oficiální konference 8. května 2018 v Minsku o možnostech podílení se na správě veřejných věcí je krok dobrým směrem v dialogu mezi autoritami a občanskou společností v Bělorusku.
1105

Teritorialita exekutorů: senátoři žádají změnu u Ústavního soudu

Exekucím a konkrétně teritorialitě exekutorů se věnujeme dlouhodobě. Už několik let na tématu spolupracujeme s Člověkem v tísni. Pro rok 2018 se jedná o jednu z našich priorit. Současný systém exekucí je nefunkční, nepomáhá řešit stále rostoucí sociální problémy a nahrává korupci.

Akce a pozvání

Žádné plánované akce.

Transparency v číslech

57 bodů ze 100 získala Česká republika v globálním žebříčku podle Indexu vnímání korupce 2017

455 počet klientů, kteří letos kontaktovali právní poradnu

37 počet nových případů, které TI řeší

244 miliard korun z veřejných prostředků proteklo do firem z daňových rájů

19 počet firemních členů Klubu TI

25 tolik let uplynulo od založení celosvětové sítě TI